Locais salvos de Sandra
Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана is one of Locais salvos de Sandra.

1. Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана

Nikola Trimpare 20, Skopje, Macedonia/FYROM, Skopje, Општина Центар
Patrimônio Histórico · 2 dicas e avaliações
Star Ocean (Дебар Маало) is one of Locais salvos de Sandra.

2. Star Ocean (Дебар Маало)

6.0
Пиринска 35, Skopje, Општина Карпош
Restaurante Chinês · 5 dicas e avaliações
Timeless Cafe is one of Locais salvos de Sandra.

3. Timeless Cafe

Skopje, Општина Карпош
Café · 13 dicas e avaliações

4. Бистро КУЛТУРА

Debar Maalo, Skopje, Општина Карпош
Café · Nenhuma dica ou avaliação
Sportzentrum Prau La Selva is one of Locais salvos de Sandra.

5. Sportzentrum Prau La Selva

6.7
Pista de Skate · 2 dicas e avaliações
Queen's Pub is one of Locais salvos de Sandra.

6. Queen's Pub

Boulevard Macedonian Educators, Охрид, Охрид
Pub · 12 dicas e avaliações

Vasja P.Vasja Petkovska: Very cheep tap beer 1eu plus veeery cheep food like 2eu spagetti or regular breakfast!

Tony's Bakery is one of Locais salvos de Sandra.

7. Tony's Bakery

5.7
Vasil Gorgov, Skopje, Општина Карпош
Padaria · 26 dicas e avaliações

Zlatko A.Zlatko Andonovski: Тирото владее.

Belier is one of Locais salvos de Sandra.

8. Belier

6.0
Костурски Херои, Skopje, Општина Карпош
Café · 38 dicas e avaliações

Tea T.Tea Trpovska: Кафиќ у маало :) Плавите чадори многу пуштаат топло, тоа е единствен проблем. Ладно нес.

Pizza Sezam is one of Locais salvos de Sandra.

9. Pizza Sezam

Pizzaria · 2 dicas e avaliações

ind o.ind og: Солидна пица со млечен кашкавал:) 2 парчиња = 70 ден. Фамилијарна = 300 ден. Работат 24 часа!

Restoran Fontana is one of Locais salvos de Sandra.

10. Restoran Fontana

Jane Sandanski, Охрид, Охрид
Restaurante · 2 dicas e avaliações

AndrejAndrej: Great trout soup. Try it with Makalo (garlic dipping) and roast bread.

Кашмир is one of Locais salvos de Sandra.

11. Кашмир

8.3
Никола Тримпаре 8 (Аминта Трети), Skopje, Општина Карпош
Bar com Narguilés · 25 dicas e avaliações

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Салеп во зима, некое овошно фрапе во лето.

Caffé Firenze is one of Locais salvos de Sandra.

12. Caffé Firenze

Плоштад Македонија, Skopje, Општина Карпош
Restaurante Italiano · 40 dicas e avaliações

Ivana J.Ivana Janeva: пица со рукола и пршута ммммм

Ресторан Скала is one of Locais salvos de Sandra.

13. Ресторан Скала

Наум Наумовски Борче 88 Б, Skopje, Општина Карпош
Restaurante do Leste Europeu · 17 dicas e avaliações

ind o.ind og: Пробајте Скала салата

O là là is one of Locais salvos de Sandra.

14. O là là

ГТЦ (Кеј 13 Ноември 8/1-1), Skopje, Општина Карпош
Loja de Sobremesa · 33 dicas e avaliações

AngelaAngela: Try the Pancakes With Nutella

Хармонија is one of Locais salvos de Sandra.

15. Хармонија

Gjuro Gjakovik, Skopje, Општина Карпош
Restaurante Vegetariano / Vegano · 7 dicas e avaliações

ElenaElena: Try falafel sandwich

Tri Kruni is one of Locais salvos de Sandra.

16. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Skopje, Општина Карпош
Restaurante Escandinavo · 5 dicas e avaliações

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте пица со три круни сос.

AGER & SÄGER is one of Locais salvos de Sandra.

17. AGER & SÄGER

Luj Paster br. 5 (ul. Makedonija), Skopje, Општина Карпош
Pub · 10 dicas e avaliações

Iva I.Iva Iva: Future Bass parties every Friday

18. Иди ми... Дојди ми!

ul. Debarca 53, Skopje, Општина Карпош
Restaurante do Leste Europeu · 2 dicas e avaliações

Janko L.Janko Lega: Try the ribs in the oven. Very delicious.

Костарика is one of Locais salvos de Sandra.

19. Костарика

7.4
Наум Наумовски Борче 86 (Градски парк, Фонтана), Skopje, Општина Карпош
Pizzaria · 80 dicas e avaliações

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте ја пилчино салатата... вкусна и голема порција :-)

ЛАЙКА is one of Locais salvos de Sandra.

20. ЛАЙКА

7.1
Мирослав Крлежа, Skopje, Општина Карпош
Pub · 6 dicas e avaliações

ind o.ind og: Како што вели tip-oт Пелин тоник во висока чаша со портокал:))

Tri Kruni is one of Locais salvos de Sandra.

21. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Skopje, Општина Карпош
Restaurante Escandinavo · 5 dicas e avaliações

Vasja P.Vasja Petkovska: Very nice place for chilling! The chicken wings are great but they still dont have finger ball :))

Bocado Wok Bar is one of Locais salvos de Sandra.

22. Bocado Wok Bar

Restaurante Japonês · 7 dicas e avaliações

ind o.ind og: Супер услуга и храна (персоналот е супер информиран и услужлив за храната прифатете ги нивните предлози сос на денот) Моја опција вегетаријанска порција со ракчиња благ сос и печурки.

New York Cafe is one of Locais salvos de Sandra.

23. New York Cafe

Kej 13-ti noemvri, Skopje, Општина Карпош
Bar · 5 dicas e avaliações

Cvell S.Cvell St: Едно од местата во Скопје каде се прави многу добар Long Island. Must try

Ресторан АЊА (Кеј) is one of Locais salvos de Sandra.

24. Ресторан АЊА (Кеј)

Кеј 13-ти ноември, Skopje, Општина Карпош
Café · 92 dicas e avaliações

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте вафла со вишни и никако со крем (ќе ви се слоши)

Кај Маршалот is one of Locais salvos de Sandra.

25. Кај Маршалот

5.5
Булевар Свети Климент Охридски, Skopje, Општина Карпош
BBQ Joint · 15 dicas e avaliações

D. N.D. N.: Salata 'racunajte na nas' - odlicen izbor

Romansa is one of Locais salvos de Sandra.

26. Romansa

Restaurante de Comida Caseira · 1 dica

Vasja P.Vasja Petkovska: Chill with anice coffe and watch live football! Handsome guys, sum, excelent ambient!

27. Mama Mia Pizza

Pizzaria · 3 dicas e avaliações

ind o.ind og: Пробајте парче pizza со брокула и пченка

ind o.ind og: Тортите се веќе долга традиција на оваа слаткара! Но мене покрај нив највеќе ми се допаѓа cheese cake-от колаче (кое што има и вишни) Пробајте го:)

29. Piazza Liberta

7.5
Димитрие Чуповски 24, Skopje, Општина Карпош
Pub · 41 dicas e avaliações

Cvell S.Cvell St: Задолжително, тако чипс со кашкавал и пикантен сос. :)))

Челик is one of Locais salvos de Sandra.

30. Челик

8.9
Франклин Рузвелт 2, Skopje, Општина Карпош
Casa de Salada · 29 dicas e avaliações

Petar P.Petar Pavlov: Порачајте мешана салата (зелена и виолетва зелка, цвекло, моркови, патлиџан, крастивички и рендан морков) + сирење. Или пробајте ги сендвичите. Секогаш им се свежи состојките.